П’ять несподіванок Чеснометру. ІНФОГРАФІКА

Візуалізації — 05 вересня 2012

Команда ЧЕСНО підготувала інфографіку про кандидатів порушників. Де найбільше порушників? Хто прихистив тушок? Де у списках найбільші порушники? Ця та інша цікава інформація у новій інфорграфіці нижче.

Стереотип І: партії будуть приховувати наявність порушників у власних лавах

Політичні партії не соромляться брати порушників критерії доброчесності у свої виборчі списки полі. Попри очікування, що партії будуть «приховувати» злісних порушників у виборчих округах, більшість порушників йдуть до парламенту саме у виборчих списках: 147 висуваються по округах, і 193 – по списках партій. Більше того, переважна частина порушників потрапили в прохідну частину списків, виконуючи для партій титульну роль.

Стереотип ІІ: непорушність волевиявлення виборців залежить від партійної ідеології

Серед політичних сил, які мають шанс потрапити до парламенту, осерддям політичної зради виборців можуть стати Партія регіонів, «Наша Україна» та «Україна-Вперед!» – саме там зібрано найбільше «тушок» – тих політиків, які вже змінювали політичну позицію всупереч волевиявленню виборців. Прикметно, що хоча ці політичні сили в українському політикумі позиціонують себе по-різному (ПР- влада, НУ – опозиція, ВУ – «третя сила») наявність цього порушення є тим спільним, що об’єднує, з першого погляду, ідеологічно різні політичні сили.

Стереотип ІІІ: українські виборці добре знають, які кандидати у депутати є найдостойнішими

Те, що всі «найгірші» 8 депутатів, які не відповідають усім шести критеріям доброчесності, знову балотується до парламенту, свідчить про низьку політичну культуру в Україні. А те, що один з цих депутатів очолила список власної партії, яка претендує потрапити до парламенту, вказує на «коротку пам’ять» та недосвідченість українських виборців. Політики переконані, що українські виборці не володіють про них достатньою інформацією, і тому, навіть, порушення усіх шести критеріїв доброчесності не утримує їх від повторного висування та, навіть, організації окремих політичних проектів.

Стереотип ІV: у різних регіонах кількість порушників, які знову йдуть на вибори, буде різною

Порушники критеріїв доброчесності балотуються у всіх регіонах України. В Україні немає жодної залежності кількості депутатів-порушників, які знову балотуються у парламент, від того, в якому регіоні вони висуваються. Таким чином, в країні немає «прогресивних» і «відсталих» регіонів, – виборців усіх регіонів однаково спіткають кандидати, які порушують критерії доброчесності.


Стереотип V: новий закон про вибори якісно покращить депутатський корпус

Новий закон про вибори не сприяє оновленню українського парламенту. Він не містить жодних механізмів, які би допомогли виборцям «відфільтрувати» кращих кандидатів у депутати від гірших. Поява «мажоритарних» округів не означає появу нових політиків – ні за кількістю, ні за якістю. Новий Закон про вибори не покращує якості українського парламентаризму.

Джерело, Інфографіка – Чесно

Print Friendly

По темі

Поділитись

About Author

lera.lauda