У Житомирі кандидатка в мери заявила про наклеп у місцевій газеті

Новини — 28 вересня 2015

Кандидатка на посаду міського голови м. Житомир від «Об’єднання “Самопоміч”»  Наталія Чиж написала заяву до міліції щодо статті в місцевій газеті «плюс Патріот плюс» про неї та її колег по партії. Про це повідомляється на сайті «Опори».

Пані Чиж заявила, що у числі видання № 18 від 25 вересня на першій сторінці надруковано статтю під назвою: «Самопоміч плює на закон! А міліція з прокуратурою їх покривають…» йдеться про те, що стосовно лідера та членів ГО «Об’єднання «Самопоміч» порушено кримінальне провадження за начебто перешкоджання в проведенні мирного зібрання, хуліганські дії, погрози вбивством. При цьому зазначено, що Житомирська міліція та прокуратура, порушуючи закон, довго покривали протиправні дії лідера та членів ГО.

«Вказані у статті відомості не відповідають дійсності і принижують мою ділову репутацію, честь та гідність», – заявила Наталія Чиж.

0 Zaiava v militsiu 1

У «Опорі» повідомили, що газета «плюс Патріот плюс» була зареєстрована 21 травня 2015 року.

В цьому ж  номері на першій сторінці газети зазначено, що видання не друкуватиме матеріалів передвиборчої агітації та замовних статей і залишається неупередженим і правдивим друкованим засобом масової інформації.

Юрист газети «плюс Патріот плюс» Андрій Гожий запевнив, що стаття не містить неправдивої інформації і порадив незгодним звернутися до суду.

«Наташа Чиж не прочитала другу сторінку, де ми вказали посилання на номер кримінального провадження, яке нещодавно відкрите по тому про що написана стаття. Публікація є достовірною з посиланнями на всі джерела і номер кримінального провадження[] Ми готові відстоювати свою позицію до кінця, тому що ми написали правду. І третя позиція статті, яку вказала Наталія Чиж, схоже, в силу низької кваліфікації її юристів, не може стосуватись засобів масової інформації, а може стосуватись лише показань свідків. Якщо я даю покази слідчому і там збрехав, то по цих статтях мене можна притягнути, а то що публікує газета, по цих статтях притягнути не можливо, тим паче, що ми опублікували правду», – зазначив юрист.

В міській ТВК зазначили, що 25 вересня Наталія Чиж подала документи для реєстрації її, як кандидата на посаду міського голови від «Самопомочі».

Після офіційної реєстрації кандидатів у депутати місцевих рад, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, відповідно до ч. 5 ст. 60 ЗаконуУкраїни «Про місцеві вибори: «Забороняється розповсюдження завідомо недостовірних відомостей про кандидата, політичну партію або її місцеву організацію – суб’єкта виборчого процесу, а також розповсюдження завідомо недостовірної інформації про підтримку певного кандидата або місцевої організації партії іншими кандидатами, політичними партіями або їх місцевими організаціями».

Відповідно до ч. 6 ст. 60 ЗаконуУкраїни «Про місцеві вибори: «Місцева організація партії, кандидат мають право звернутися до засобу масової інформації, що оприлюднив інформацію, яку місцева організація партії або кандидат вважають недостовірною, з вимогою опублікувати їх відповідь. Засіб масової інформації, що оприлюднив відповідну інформацію, не пізніш як через два дні з дня звернення з вимогою про відповідь, але не пізніше останнього дня перед днем виборів зобов’язаний надати місцевій організації партії, кандидату, щодо яких поширено недостовірну інформацію, можливість оприлюднити відповідь: надати такий самий ефірний час відповідно на телебаченні чи радіо або опублікувати в друкованому засобі масової інформації наданий місцевою організацією партії чи кандидатом матеріал, який повинен бути набраний таким самим шрифтом і розміщений під рубрикою “Відповідь” на тому ж місці шпальти в обсязі, не меншому, ніж обсяг інформації, що спростовується.

Відповідь повинна містити посилання на відповідну публікацію в друкованому засобі масової інформації, передачу на телебаченні, радіо та на інформацію, що спростовується. Відповідь, оприлюднена в останній день перед днем голосування, не повинна містити прямих закликів до голосування за або неголосування за певну місцеву організацію партії, кандидата. Відповідь має бути оприлюднена без додатків, коментарів та скорочень за рахунок засобу масової інформації. Відповідь на відповідь не надається».

Нагадаємо, у  газеті «Чуднівська Фортеця» Чуднівської міської ради (Житомирська область) 25 вересня опублікували дві статті про місцеву організацію Всеукраїнської Чорнобильської народної партії «За добробут та соціальний захист народу», в одній з яких агітує за них голосувати.

«Вибори та ЗМІ»

Print Friendly

По темі

Поділитись

About Author

lera.lauda