ЗМІ Житомирщини публікують матеріали з ознаками «джинси» про кандидатів від «Батьківщини» та «Опозиційного блоку»


В газет
і «Романівський вісник» було опубліковано два матеріали про кандидата в депутати до Житомирської обласної ради від ВО «Батьківщина» Ігоря Ходака без відповідного маркування. В газеті «Новий день», «Чуднівська фортеця»  та «Романівський вісник» розміщені однакові матеріали про «Опозиційний блок» з порушенням законодавства. Про це повідомляє сайт ОПОРИ.

2 жовтня 2015 р.  в газеті «Романівський вісник» вбуло опубліковано дві статті про кандидата в депутати до Житомирської обласної ради від ВО «Батьківщина» Ігоря Ходака, які не відокремлені від інших матеріалів.

В одному з матеріалів йдеться  про те, що Ігоря Ходака на конференції обласної організації ВО «Батьківщина» висунули кандидатом в депутати до обласної ради. Також в статті розміщено біографічну довідку  Ходака та його фотографію.  Про кандидатів від інших політичних сил в газеті не опубліковано жодної інформації.

0 DHodak dzhynsa 3

В статті під назвою «Керівнику ТОВ «Вівад 09» Ігорю Ходаку вручили подяку за допомогу бійцям 95-ї аеромобільної бригади» зазначається, що кандидат підтримує наших захисників у зоні АТО. Також розміщене фото кандидата з військовослужбовцем.

0 DHodak dzhynsa 5

2 жовтня 2015 р. в газеті «Новий день», «Чуднівська фортеця»  та «Романівський вісник». були опубліковані однакові статті під назвою «Команда Опозиційного блоку висунула достойних кандидатів у місцеві ради, які здатні ефективно відстоювати інтереси громад».  В публікаціях йдеться про збори місцевих організацій партії «Опозиційний блок». Зазначено, що саме ця політична сила є справжньою опозицією до нинішньої влади і вона може зупинити руйнацію держави. Матеріал не відокремлений від інших і не позначений, як «політична реклама».

0 DHodak dzhynsa 4

0 DHodak dzhynsa

0 DHodak dzhynsa 2

Розміщення такого роду матеріалів без відповідного маркування є порушенням  ч.8 ст.60 Закону України «Про місцеві вибори»: «Усі матеріали передвиборної агітації по винні бути відокремленими від інших матеріалів і означені як такі».

Також відповідно до ч.7 ст.60 Закону України «Про місцеві вибори: «Засобам масової інформації під час виборчого процесу у своїх матеріалах, не обумовлених угодами, забороняється агітувати голосувати за кандидатів чи поширювати інформацію, що має ознаки політичної реклами, і поширювати будь-яку інформацію з метою спонукання виборців голосувати за певного суб’єкта виборчого процесу».

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *